افزایش ماندگاری شیر ESL و شیر UHT

ماندگاری شیر Esl و پاستوریزه فرادما

 

25 روز ماندگاری شیر ESL بطری

15 روز ماندگاری شیر نایلونی ESL

10روز ماندگاری شیر بطری پاستوریزه

6 روز ماندگاری شیر نایلونی پاستوریزه

 

 

 

 

 

تبدیل دستگاه پرکن به پرکن استریل

پرکن استریل شیر ESL فرادما UHT

 

جلوگیری از انتقال کپک و مخمر از هوای سالن به داخل بطری

جلوگیری از افزایش بار میکروبی شیر UHT و ESL در فرایند پر کردن

رطوبت هوا در کارخانجات لبنیات  بالا می‌باشد. این موضوع باعث رشد بیشتر آلودگی هوا در سالن تولید این کارخانجات می شود. این آلودگی توسط عبور و مرور و یا ایرکانوایر ها به داخل محفظه دستگاه‌های پرکن نفوذ کرده و باعث آلودگی نازل ها و بطری شده و از همه مهمتر از طریق هوای محبوس در فضای خالی بطری به طور مستقیم به داخل شیر ESL فرادما منتقل می گردد. شرکت  Sanuvox با نصب تجهیزات استریلزاسیون دستگاه پرکن شما را با هزینه مقرون به صرفه به دستگاه اسپتیک تبدیل می نماید.

برای توضیحات بیشتر تبدیل دستگاه پرکن اسپتیک کلیک فرمایید.

 

 

 

تبدیل مخازن به مخزن اسپتیک

مخزن اسپتیک استریل شیر ESL فرادما UHT

 

جلوگیری از انتقال آلودگی از هوا به شیر ESL  فرادما در مخزن

همزمان با مصرف در مخازن و پایین رفتن سطح شیر، هوا جایگزین شده و به داخل مخزن مکش می شود. در مخازن عادی این هوا از محیط اطراف تامین می‌گردد. مدت زمان طولانی تخلیه مخزن و سطح زیاد شیر در مخازن باعث شده که این آلودگی به داخل شیر ESL فرادما منتقل گردد. تجهیزات شرکت Sanuvox با نصب بر روی مخازن فعلی شما، با هزینه کم آن را به مخزن اسپتیک تبدیل می نماید.برای توضیحات بیشتر کلیک نمایید.

 

 

 

ضدعفونی نایلون و بطری شیر

لامپ UV ضدعفونی بطری و نایلون شیر ESL و فرادما UHT

 

ضدعفونی نایلون شیر در دستگاه پرکن شیر ESL

ضدعفونی بطری پیش از پرکردن توسط اشعه UVC

نایلون و بطری از دیگر عوامل انتقال آلودگی به شیر می باشند. این موارد در خصوص شیرهای پاستوریزه اهمیت کمتری دارند، اما در شیر ESL یا شیر فرادما UHT، به دلیل کانت میکروبی پایین، آلودگی این موارد می تواند تاثیر محسوسی در کاهش ماندگاری داشته باشد. شرکت نارون با برخورداری از لامپ های UV توان بالا (high intensity) نایلون و بطری‌های عبوری را در کسری از ثانیه به میزان 2LOG ضدعفونی می‌نماید.

 

 

 

کاهش بار میکروبی شیر فرادما UHT

بار میکروبی شیر ESL و فرادما UHT

 

جلوگیری از آلودگی ثانویه  شیر فرادما UHT در مرحله مخازن و پرکن

کارشناسان شرکت Sanuvox با بررسی تخصصی خط تولید شما، کلیه مراحل را مرحله به مرحله بررسی کرده و تمامی عوامل آلودگی ثانویه را به شما معرفی می‌کنند. در مرحله بعد کلیه موارد و فرضیات مطرح شده بوسیله آزمایش شمارش باکتری در هر مرحله به اثبات خواهد رسید. نهایتا می بایست بار میکروبی شیر فرادما و ESL خروجی دستگاه استریل و یا دستگاه پاستور کمترین اختلاف را با بار میکروبی نهایی در بسته بندی داشته باشد و مراحل مختلف مخازن، بالانس ها و پرکن ها موجب افزایش بار میکروبی نشده باشند.

 

 

 

  • برای مشاوره با ما تماس بگیرید
  • 02125917574

لامپ UV چیست؟

شرکت sanuvox تکنولوژی خود را به طور رایگان برای شما تست خواهد نمود. شما می‌توانید درخواست خود را در صفحه “تماس‌با ما” به‌ثبت رسانده و یا ازطریق تماس تلفنی با دفتر مرکزی از شرایط همکاری اطلاع پیدا کنید.

 

تلفن دفتر مرکزی : ۰۲۱۲۵۹۱۷۵۷۴

تلفن خدمات پس از فروش و انبار : ۰۲۶۳۴۷۶۰۳۰۸

 

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت نارون می‌باشد.